Söögi- / koosoleku lauad

River table – jõe laud

Kombineerides kahte või ühte planku epoksiidiga valmib jõe stiilis diivanilaud. Meil on valikus tamme, saare ja kase planke, mida saab soovikorral toonida kliendile sobivaks. Jalgadena kasutame peamiselt metallist laua jalgasid, kuid soovi korral teeme ka puidust.
Kuna kasutame ühte tervet planku ilma lahti lõikamata, võib puit kõmmelduda. Selle vähendamiseks/vältimiseks kasutame enamasti sellises stiilis metallist laua jalgasid, mis toestavad puitu ja hoiavad laua plaati stabiilsena.
Meie materjali valikus on ka massiivseid 75mm paksuseid ja 3m pikkuseid saare, tamme ja kase plankusid. Millest saame valmistada eriti suuri ja massiivseid laudasid.

Ühe plangu laud

Igal puul on oma lugu ja mõnel neist on see üle sajandi pikk. Meile meeldivad just need üle saja aasta vanused tammed ja saared, mille torm on maha murdnud või inimese kodukohas liiga ohtlikuks muutunud. Meie anname nendele puudele uue elu lõigates puu tüve paksudeks plankudeks (75-95mm) ja tehes neist massiivsed ja suuremõõtmelised söögi või koosoleku lauad. Plankude laiused on 800 – 1300mm ja pikkused kuni 3400mm. Puidu sees olevad praod ja lõhed täidame epoksiidiga ja kiilutame kinni. Plaadi toestame mitmest kohast metalliga et lauaplaat stabiilsem püsiks. Jalgadeks kasutame peamiselt metalli, kuna need lauaplaadid kaaluvad pea mitusada kilo.

Rattana palgist lõigatud söögi laud

Immutame puu tüvest lõigatud ratta täielikult epoga, et muuta ratas tugevaks. Immutatava epoksiidi saame toonida kliendile sobiva tooniga. Toonitud epoksiid toonib ka vähesel määral puitu ennast. Meil on valikus tammest ja saarest lõigatud seibid diameetriga 800-1200mm. Jalgadena kasutame peamiselt metallist laua jalgasid, kuid soovi korral teeme ka puidust.